Systémy integrální pěny a elastické tvářené pěny

Zajímavou aplikací polyuretanu je tzv. integrální pěna, která má silnou a odolnou povrchovou vrstvu a přitom je elastická zevnitř. Takové vlastnosti umožňují výrobu různých funkčních výrobků, které spojuje estetika, pohodlí a pocit vysoké kvality. V technologii integrální pěny se vyrábí většina volantů pro auta, opěrky hlavy, loketní opěrky a sedáky laboratorních a průmyslových židlí.

Zajímavou aplikací je také výroba cyklistických sedel a matrací pro operační stoly.

Naše společnost vyvinula pro tento rozsah uplatnění produktovou řadu Ultrapol IS.

Samostatnou skupinu tvoří tvarovaná pružná pěna, která je exkluzivní alternativou pružné pěny vyřezávané z bloků. Produkt vyrábíme nalitím polyuretanu do formy, která tvoří konečný tvar sedáku. Takto tvarovaný výlisek poskytuje uživateli dokonalý pocit pohodlí. Tuto technologii používáme při výrobě autosedaček.

Ultrapol E je řada určená na výrobu tvarované pružné pěny.

předchozí     1 2     další
Vůdce v oteplování
Hustota po nástřiku cca 12 kg/m3

Systém s otevřenou strukturou buněk na izolaci podkroví. Díky použití katalyzátorů nejnovějšího typu se systém vyznačuje málo obtížným zápachem při nástřiku. Třída reakce na oheň E.
Hustota po nástřiku cca 40 kg/m3

Vyznačuje se vysokou tvrdostí ve vztahu k hustotě a hladkým povrchem. Vzhledem k vysokému obsahu Solkane 365/227 má velmi dobré izolační vlastnosti. Je také odolný vůči smršťování a současnému praskání pěny při různých teplotách. Třída reakce na oheň E.
Hustota po nástřiku cca 50 kg/m3

Systém vyvinutý pro izolaci základů. Ekonomická verze střešního systému se sníženou hustotou a požární odolností při zachování vysoké pevnosti v tlaku.
Hustota po nástřiku cca 60 kg/m3

Vyznačuje se velmi vysokou tvrdostí a také velmi hladkým povrchem, což je důležité při zabezpečení pěny nátěrem. Vzhledem k vysokému obsahu Solkane 365/227 má velmi dobré izolační vlastnosti. Je také odolný vůči smršťování a současnému praskání pěny
Hustota po nástřiku cca 600 kg/m3

Systém je téměř nepěněný s velmi tvrdou strukturou a je ideální pro vyztužení dílů z ABS a PMMA
Zeptejte
se nás

Pokud máte dotazy, použijte prosím kontaktní formulář. Do 24 hodin se pokusíme odpovědět na obdrženou otázku.